google-site-verification=AYEH3jS1CpnwopPI62Noqt7b9SJmXVOu10smnaCGcEI

عطر ادکلن والنتینو | VALENTINO


Valentino SpA خانه مد است که توسط طراح ایتالیایی والنتینو گاروانی تأسیس شده است. خطوط تولید شده توسط این شرکت شامل والنتینو (خطوط مد لباس و لباس های آماده)، والنتینو گاروانی (کفش و لوازم جانبی)، والنتینو روما (آماده پوشیدن زنانه) و RED Valentino (زنان معاصر) است.

والنتینو استعداد اولیه خود را برای مد نشان داد و زیر نظر یک خاله و یک طراح مد محلی در Voghera شاگردی کرد. تحصیلات خود را در فرانسه در École des Beaux-Arts و Chambre Syndicale de la Couture Parisienne ادامه داد.
کار به عنوان شاگرد در Jacques Fath و بعدا Balenciaga، Jean Desses و در نهایت Guy LaRoche. والنتینو در سال 1959 به ایتالیا بازگشت تا مغازه خود را راه اندازی کند.
والنتینو با بهره‌گیری از آموخته‌های خود در پاریس، شرکت خود را به سبک عالی تأسیس کرد. او به خاطر لباس‌های قرمزش مورد تحسین قرار گرفت، تا جایی که صنعت مد هنوز از سایه خاصی از رنگ به عنوان "Valentino Red" یاد می‌کند.

والنتینو که اولین حضور بین المللی خود را در سال 1962 انجام داد، اکنون روی نقشه دنیای مد بود و شروع به پوشیدن لباس مشتریان ثروتمند و مهم از سراسر جهان کرد. الیزابت تیلور، آدری هپبورن و پرنسس مارگارت از مشتریان او بودند و او مجموعه ای متشکل از شش لباس را طراحی کرد که توسط ژاکلین کندی در سال سوگواری پس از ترور همسرش پوشیده شد. والنتینو به طراحی لباس عروسی که برای ازدواجش با ارسطو اوناسیس پوشیده بود ادامه داد.

یک مجموعه تمام سفید که اولین لوگوی امضای والنتینو "V" نیز بود در سال 1966 مورد تحسین و تمجید قرار گرفت و والنتینو در سال 1967 جایزه مد نیمن مارکوس را دریافت کرد.

والنتینو یک موفقیت ماندگار که به عقیده بسیاری مظهر جوهره مد ایتالیایی است، لباس ثروتمندان و مشهور را پوشانده است و امپراتوری خود را در بیش از 70 کشور گسترش داده است. والنتینو و شریکش شرکت را در سال 1998 فروختند و والنتینو در سال 2007 بازنشستگی رسمی خود را از این صنعت اعلام کرد و نمایشی در ژانویه 2008 آخرین مجموعه او بود. بسیاری از مدل های برتر که در طول سال ها با این طراح کار کرده بودند برای آخرین نمایشگاه به مدلینگ بازگشتند. از سال 2008، این شرکت تحت هدایت خلاقانه ماریا گرازیا چیوری و پیرپالو پیچیولی، که هر دو بیش از یک دهه با والنتینو کار کرده بودند، بوده است.

چند سالی است که عطرها توسط شرکت والنتینو، ابتدا با مشارکت Procter and Gamble و از سال 2010 با Puig ارائه شده است.

طراح والنتینو دارای 44 عطر در پایه رایحه ما است. اولین نسخه در سال 1978 ساخته شد و جدیدترین آن مربوط به سال 2022 است. عطرهای والنتینو با همکاری عطرسازان Givaudan، Antoine Lie، Cecile Matton، Nadege le Garlantezec، Jacques Huclier، Ilias Ermenidis، Francoise Caronillalas F. بولیو، ژان کریستف هرولت، آلبرتو موریلاس، اولیویه کرسپ، الکسیس دادیه، حمید مراتی کاشانی، دافنه بوگی، فابریس پلگرین، اورلین گیچارد، سونیا کنستان، اولیویه پشه، جولین راسکوین، اولیویه پولژ، دانیل‌آل، IFF، ) آندریر، هری فرمونت، آنورین بلان و آماندین کلرک ماری.

لینکهای مرتبط:

عطر والنتینو

ادکلن والنتینو
کمی صبر کنید...

دسته‌بندی

C7vVxQ