google-site-verification=AYEH3jS1CpnwopPI62Noqt7b9SJmXVOu10smnaCGcEI

عطرهای نوستالژی و کمیاب


سیستم بویایی به طور مستقیم با قسمت های ذهنی و عاطفی مغز مرتبط است، مانند هیپوکامپ و آمیگدال، در واقع به همین دلیل است که وقتی چیزی را بو می کنید حافظه بویایی شما را به همان لحظاتی بازمی گرداند که در سال ها قبل آن بو را تجربه کرده اید.

دکتر رون دیور، مدیر کلینیک اختلالات چشایی و بویایی و مرکز بیماری آلزایمر و اختلالات حافظه در آستین، تگزاس و عضو آکادمی نورولوژی آمریکا (AAN) می‌گوید: “ما از حافظه عاطفی چندان استفاده نمی‌کنیم. او اضافه می کند که وقتی افراد آگاهانه تلاش می کنند چیزی را به خاطر بسپارند، بر جزئیات تمرکز می کنند، نه احساسات.”شما ممکن است بویی را تشخیص ندهید، اما آن را با برخی خاطرات مرتبط می‌کنید. مثلا اولین باری که بوی پای سیب را حس کردید، ممکن است در خانه مادربزرگتان بوده باشید. 

مدت‌هاست دنبال عطرهای جدید نیستم و هرجایی میرم تو قفسه عطرها و ادکلن‌ها دنبال کارای خیلی قدیمی می‌گردم: اپیوم، نارسیس، کلوئه، ترزو، داویدوف، ازارو، کوروس و عطرهایی از این دست.اینا چند تا از رایحه‌هایی هست، که برای من پر از خاطرات دوره. هر کدوم به آدم‌هایی برمی‌گرده که یه جوری، یه جایی از قلبم به نام اونا خورده. باید هرکدومشون رو از نزدیک و با جون دل بو کنی! حس کنی!

عطرهای کلاسیکی که نسل‌ها در میان مردم وجود داشته‌اند و امتحان خود را پس داده‌اند. عطرهای نمادین در لیست خوش بو ترین عطرهای تمام دوران که طرفداران خود را دارند و رایحه مقاومت ناپذیر آنها هرگز قدیمی نمی شود.

فروشگاه نفس  مرجع تخصصی خرید ادکلن اصل در ایران می باشد که می توانید با دریافت ضمانت،ادکلن اورجینال خود را به صورت حضوری و  اینترنتی خریداری نمایید .


معرفی تعدادی از عطر و ادکلن های نوستالژی و کمیاب :

 Dior Dolce Vita


Karl Lagerfeld Lagerfeld Classic
کمی صبر کنید...

دسته‌بندی

C7vVxQ