google-site-verification=AYEH3jS1CpnwopPI62Noqt7b9SJmXVOu10smnaCGcEI

عطر ادکلن گرس | GRES


مادام الیکس گرس (موسوم  به جمین امیلی کربز) در سال 1903 در پاریس فرانسه به دنیا آمد. او آرزو  داشت تا مجسمه‌ساز شود، اما پس از عدم موفقیت در این حرفه به تولید  کلاه‌های زنانه پرداخت. اولین خانه‌ی مد او با نام «الكس كوتور» در سال  1934 افتتاح شد و موجب تغییر شغل او برای تولید پوشاک شد.

مادام گرس لباس‌های  شب خود را به سبک مجسمه سازی (مستقیماً بر روی بدن مدل‌ها) طراحی کرد. وی  به سرعت مشهور شد و نام او مترادف ظرافت شد: «ستاره‌ی ظرافت». او به تولید  پوشاک برای خانواده‌های سلطنتی، اشراف‌زادگان و افراد مشهور زمان خود مشغول  شد: مارلن دیتریش، گرتا گاربو، ویوین لی و دیگران. ایسادورا دانکن یکی از  اولین اسطوره‌های او بود.

این طراح معروف چند سال پس از ازدواج با نقاشی روسی به نام سرگ زژرفکوف - Serge Czerefkov (1937)، نام خود را در سال 1942 به مادام گرس تغییر داد، زیرا این نام از همان حروف نام همسر او تشکیل شده بود و نام  مستعار او نیز بود. شوهر او اندکی پس از ازدواج، فرانسه را به مقصد پلی‌نزی  فرانسه ترک کرد و «فراموش کرد که برگردد.»

مادام گرس در  طول جنگ جهانی دوم و اشغال فرانسه توسط آلمان از روی وطن‌پرستی به تولید  لباس‌هایی با سه رنگ پرچم فرانسه یعنی آبی، سفید و قرمز پرداخت. اولین عطر  خانه‌ی گرس به نام Cabochard در سال 1958 و پس از بازگشت  مادام گرس از سفر به هند تولید شد. این عطر الهام‌بخش نسل جدیدی از عطرها  مانند تاباک بلوند (1919)، Cuir de Russie (1924)، اسکاندال (1933) و بندیت  (1944) بود.

مادام گرس در سال 1982 مجبور شد تا کسب و کار عطرسازی خود را به نفع خانه‌ی مد پیشگان خود بفروشد. شرکت پرفیومز گرس چندین  بار دست به دست شد و در نهایت در سال 2001 توسط سیلویو دنز خریداری شد. در  حال حاضر این شرکت در سوئیس مستقر است. اولین عطر عرضه شده توسط مالک  جدید، کابارت (2003) بود و کابارت هوم (2004) و کالین (2005) پس از آن عرضه  شدند.

مادام گرس در سال 1993 در خانه‌ی خود در جنوب فرانسه درگذشت، اما مرگ وی تا یک سال بعد، در 14 دسامبر 1994 در لوموند اعلام نشده بود.

طراحان  : ریچارد لبانز , مایلین آلران , کریستین ناگل , بنویست لاپزا , دلفین  لباو , کارین دوبری , الکساندرا مونت , وینسنت شالر , دوروتی پیات , برنارد  چنت , سایدونی لانسیسر

لینکهای مرتبط :  گرس 

Gres

ادکلن گرس

عطر Gres

خرید ادکلن گرس

قیمت عطر Gres 

فروشگاه نفس ارایه کننده برترین برندهای عطر و ادکلن اصل ( اورجینال)کمی صبر کنید...

دسته‌بندی

C7vVxQ